Search
Close this search box.
دکتر وحید بیگی

بلفاروپلاستی (جراحی زیبایی پلک) با نمونه کار واقعی

یکی از اعضای مهم صورت که در چهره افراد می‌تواند نقش حیاتی داشته‌باشد، چشم‌ها است. زیرا چشم‌ها می‌توانند افراد را خسته، شاداب و یا فرسوده نشان دهند؛ پوست اطراف چشم نازک می‌باشد و زودتر از سایر نواحی چروکیده می‌شود بنابراین یکی از دلایل افتادگی پلک می‌تواند، همین چین و چروک ها باشد. امروزه روش‌های متعددی برای رفع افتادگی و چین و چروک پلک وجود‌دارد، که یکی از آن‌ها بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی پلک است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با بلفاروپلاستی، مراقبت های قبل و بعد از عمل و مهم ترین سوالات بیماران همراه ما باشید.

نمونه کار عمل بلفاروپلاستی دکتر وحید بیگی

بلفاروپلاستی در واقع روشی‌است که برای اعمال تغییرات بر روی پلک بالایی و پلک پایینی انجام می‌گیرد. بلفاروپلاستی کاربردهای بسیار زیادی برای افراد‌ دارد، که می‌توان از جمله آن‌ها به لیفت کردن قسمت‌های مختلف چشم، کاهش چین‌ و چروک اطراف چشم، درمان پف بالای چشم و زیر پلک اشاره کرد. همچنین با این روش می‌ توان پوست های اضافی زیر چشم را از بین برد.

تخفیف جشنواره تابستانه بلفاروپلاستی توسط دکتر وحید بیگی

 ✔  چنانچه برای مطالعه این مقاله زمان کافی ندارید میتوانید به پادکست خلاصه زیر گوش دهید:

نگاه اجمالی به بلفاروپلاستی

نامجراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی
هدفرفع افتادگی و چین و چروک های پلک
تخصص جراحجراح و متخصص بیماری های چشم
سن مناسب عمل۳۰ تا ۶۰ سال
مدت زمان جراحی ۱ الی ۲ ساعت
دوران نقاهت ۱۴ روز
مشاهده نتایجبلافاصله بعد از جراحی و کاهش تورم ها

بلفاروپلاستی یا جراحی پلک چیست؟

جراحی زیبایی پلک به افراد کمک می‌کند، تا مشکلاتی که در اطراف پوست چشم وجود دارد، مثل افتادگی پلک، پف پشت پلک، چین و چروک‌ها که در اثر پیری حاصل شده اند، از بین رفته و بتوانند با چشمان جدید دنیا رو نگاه کنند.

یکی از نکات بسیار مهمی که در جراحی زیبایی پلک وجود دارد این است که علاوه‌بر این‌که این جراحی یک عمل زیبایی است یک روش درمانی نیز به حساب می‌آید. زیرا افتادگی پلک می‌تواند باعث کاهش دید افراد شود. بلفاروپلاستی این مشکل را حل کرده و باعث بهبود مشکلات فوق شده‌ است.

این روش درمانی در یک جلسه کوتاه انجام می‌گیرد و در حدود دو ساعت زمان می‌برد. به‌ طور کلی عمل زیبایی پلک جزء درمان‌های بسیار کم خطر، ساده و سریع به شمار می‌آید.
همان‌ گونه که اشاره شد، این روش مزایای بسیاری زیادی برای بیمار در پی دارد، که از جمله آن می‌توان به بهبود بینایی اشاره کرد. مهم‌ترین مزیتی که بلفاروپلاستی برای بیماران دارد، جوان‌ سازی پوست می‌باشد، که با از بین بردن چربی‌ها و بالا رفتن پلک باعث سفت شدن پوست می‌شود، که در نهایت باعث جوان‌تر نشان‌ دادن افراد می‌شود.

عکس قبل و بعد عمل بلفاروپلاستی

قبل-و-بعد-بلفاروپلاستی
بلفاروپلاستی پلک بالا
مشاوره-رایگان-دکتر-وحید-بیگی
عکس بلفاروپلاستی بالا و پایین
عکس بلفاروپلاستی در آقابان

بلفاروپلاستی چگونه انجام می شود ؟

عوامل بسیار زیادی وجود دارد که می‌تواند بر بینایی افراد و ظاهر چشم تأثیر بسیار زیادی داشته باشد. یکی از بهترین گزینه‌هایی که در این زمینه می‌تواند افراد را یاری دهد، بلفاروپلاستی است.در این عمل معمولاً از بی حسی موضعی استفاده می شود. در بی‌حسی موضعی، داروی بی‌حسی به نواحی پیرامون چشم شما تزریق می‌شود.

مراحل اصلی جراحی زیبایی پلک

مرحله اول

جراح یک شکاف کوچک در پلک بالایی جایی که پوست به شکل طبیعی چین خورده است ایجاد می‌کند تا جای برش و زخم را به حداقل برساند.

مرحله دوم

سپس جراح قبل از بستن برش با استفاده از بخیه‌های کوچک، پوست و چربی اضافه‌ای که سبب سنگین شدن پلکها شده است، را برمی‌دارد.

مرحله سوم

پس از جراحی و برداشتن پوست و چربی اضافه، پزشک ناحیه جراحی شده را بخیه می زند. این بخیه‌ها جذب می شوندو یا بعد دو هفته میافتند جراحی پلک معمولا یک الی دو ساعت طول می‌کشد.

فیلم عمل بلفاروپلاستی

۰۰:۲۵
truncate dir-rtl

بلفاروپلاستی جراحی پف پلک بالا و پایین

در چه مواقعی بلفاروپلاستی توصیه می شود؟

مشکلاتی مانند افتادگی پلک می‌تواند باعث آزار و اذیت فرد شود، با انجام دادن عمل بلفاروپلاستی می‌توان مشکلات مختلفی را حل کرد.

در برخی از مواقع کیسه‌هایی در زیر چشم وجود دارد و یا رسوبات چربی در پشت پلک باعث می‌شود بینایی افراد تحت تأثیر قرار گیرد. در چنین مواردی بهتر‌است که از بلفاروپلاستی در وهله‌ی اول برای درمان استفاده کرد. همچنین یکسری عوامل دیگر وجود دارد، که نیاز است تا از این تکنیک جهت درمان استفاده شود. که این عوامل عبارت است از:

کش آمادگی پلک بالا
پف زیر پلک و چشم
وجود چین‌ و چروک در اطراف پلک‌ها
شل شدگی و افتادگی پلک
برطرف کردن افتادگی ابرو

فرم مشاوره بلفاروپلاستی

شماره خود را در فرم زیر وارد نمایید تا برای شما یک وقت مشاوره تعیین نماییم.

مشاوره-رایگان
نام و نام خانوادگی
شماره موبایل
شماره شما با موفقیت ثبت شد!
شماره خود را مجدداً وارد نمایید.
مشاوره-رایگان-دکتر-وحید-بیگی

مراقبت‌های بعد از بلفاروپلاستی

بعد از آن‌ که از بلفاروپلاستی برای از بین بردن ایرادات موجود در اطراف چشم استفاده شد، نیاز است که برای رسیدن به نتیجه بهتر، مراقبت‌های زیر را انجام دهید؛ که این مراقبت‌ها به شرح زیر می‌باشد:

◀بعد از انجام دادن عمل، برای‌ این‌که کبودی‌ها و تورم را به حداقل رساند، از کمپرس سرد استفاده گردد.

◀بعد از انجام جراحی تاری دید و حساس شدن به نور در چند روز اول طبیعی می‌باشد، اما در صورتی‌که این مشکل ادامه ‌دار باشد بهتر است که با پزشک خود در این مورد مشورت کرد.

◀برای جلوگیری از ایجاد عفونت بهتر است که، چشم‌ها را تمیز نگه‌ داشت.

◀بعد از انجام دادن جراحی فوق تا مدت‌ زمانی که پزشک مشخص کرده نباید از لنز استفا‌ده شود.

◀تا زمانی‌که پزشک متخصص تعیین کرده، نباید از لوازم آرایشی استفاده شود.

◀داروهایی که پزشک آن‌ها را توصیه کرده باید به‌ طور منظم در بازه زمانی دقیق استفاده گردد.

◀در زمان خارج شدن از خانه حتماً باید از عینک آفتابی استفاده گردد.

◀در مدت زمان مشخص و تا زمان بهبودی کامل نباید از الکل و سیگار استفاده شود.

من تعداد زیادی از افراد را دیده‌ام که از نتیجه جراحی بلفاروپلاستی خود رضایت نداشته‌اند، وقتی از آن‌ها پرسیده‌ام: «آیا مراقبت های بعد از عمل زیبایی پلک را دقیقاً و به درستی رعایت کرده‌ای؟» پاسخ آن‌ها منفی بوده‌است! بنابراین اگر می‌خواهید نتیجه عمل حتما همان چیزی شود که می خواهید، مواردی که ذکر شده را جدی بگیرید.

عوارض بلفاروپلاستی

این روش جراحی با توجه به این‌که در حساس ترین قسمت از صورت واقع شده‌ است، ممکن است خطراتی را برای فرد بیمار در پی داشته باشد، از جمله این عوارض می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
● مهم‌ترین خطر و عوارضی که این جراحی دارد جای زخم و بخیه های آن است.چون این عمل در پشت چشم افراد انجام می‌گیرد، امکان دارد بینایی افراد را تحت تأثیر قرار دهد.
● از عوارض دیگر عمل زیر می‌توان به خشک شدن چشم یا خارش اطراف چشم اشاره کرد، که در اثر آسیب رسیدن به عضله‌های پلک ایجاد می‌شود. همانند سایر عمل‌های زیبایی دیگر، در صورتی‌که این عمل را در مراکز معتبر و استریل انجام ندهید، امکان دارد که به عفونت‌ مبتلا شوید.
● در صورتی‌که این عمل توسط بهترین متخصص چشم انجام نگیرد ممکن است عوارضی مثل عفونت، خشکی چشم، خون‌ریزی و ضعف در بینایی ایجاد گردد. یکی از بهترین پزشکانی که در این زمینه می‌تواند بیماران را یاری دهد دکتر وحید بیگی است.

در ادامه می توانید نمونه کار های دیگر دکتر وحید بیگی را مشاهده کنید:

عمل بلفارو پلک بالا
بلفاروپلاستی-پلک-بالا-و-پایین-همزمان
عمل-بلفاروپلاستی-همراه-با-پتوز
عکس-جراحی-پلک-بالا

دوران نقاهت بعد از بلفاروپلاستی

بعد از جراحی زیبایی پلک، پزشک بر روی نواحی جراحی شده آنتی بیوتیک موضعی قرار می‌دهد تا خطر عفونت‌ به حداقل برسد.

 • در روز اول بعد از عمل باید هر یک ساعت یکبار به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه از کمپرس سرد استفاده کنید. این کار باعث می‌شود که تورم و کبودی‌ها به حداقل ممکن برسند.
 • در روز دوم توصیه می‌شود که هر چند ساعت یکبار به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • برای تسریع روند بهبودی، بهتر است بعد از ۴۸ ساعت از کمپرس گرم استفاده کنید.

❌نکته

در مورد مصرف داروهای مسکن باید بگوییم که بسته به شرایط شما تجویز خواهد شد. درد بعد از عمل برای بیشتر بیماران به کمک مسکن‌های معمولی (بدون نسخه) به حداقل می رسد.

در چند روز ابتدایی بعد از عمل ممکن است پیرامون چشم کبودی، تورم یا قرمز شدن را مشاهده کنید. این‌ها عوارض طبیعی عمل بلفاروپلاستی هستند و جای نگرانی نیست. همچنین ممکن است سفیدی چشم شما قرمز شود که این مورد هم عارضه‌ای طبیعی محسوب می‌شود. برای استفاده از لنزهای طبی باید تا زمان کاهش تورم پلک صبر کنید. بعد از عمل پاک می‌توانید از عینک طبی یا آفتابی استفاده کنید، فقط در گذاشتن و برداشتن عینک ملایمت به خرج دهید که نواحی اطراف چشم آسیب نبینند.

معمولاً از بخیه‌های جذبی برای جراحی پلک استفاده می‌شود که طی ۴ تا ۷ روز خود به خود از بین می‌روند. اگر از بخیه غیرجذبی استفاده شود، باید یک هفته بعد از جراحی برای کشیدن بخیه‌ها به مطب پزشک مراجعه کنید.

معرفی دکتر وحید بیگی بهترین جراح بلفاروپلاستی

۰۰:۴۱
truncate dir-rtl

آشنایی با دکتر وحید بیگی بهترین متخصص چشم تهران

دکتر وحید بیگی جراح و متخصص بیماری‌های چشم و زیبایی، فارغ التحصیل پزشکی عمومی در سال ۱۳۹۲ از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان هستند.

ایشان در سال ۱۳۹۷ با نمره برتر بورد تخصصی، از دانشگاه علوم پزشکی شیراز فازغ التحصیل شده اند. دکتر وحید بیگی از سال ۱۳۹۷ تا کنون، بطور تخصصی در رشته بیماری های چشمی، رفع عیوب انکساری و جراحی های زیبایی چشم فعالیت های موفقیت آمیزی داشته اند و توانسته اند بیش از ۲۵۰۰ جراحی چشمی موفق را در سال ثبت کنند.
دکتر وحید بیگی با سال ها تجربه و داشتن هزاران نمونه کار موفق در زمینه جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی) و رضایت‌مندی بالای بیماران بهترین جراح بلفاروپلاستیی در تهران می باشند.

جراح-خوب-بلفاروپلاستی

رضایتمندی زیباجوی عزیز از جراحی بلفاروپلاستی توسط دکتر  👇👇👇

ویدیو-رضایت-بیمار

ویس رضایتمندی زیباجوی دیگری بعد از گذشت ۳ ماه از جراحی بلفاروپلاستی

رضایت-بیماران
رضایت بیماران در شبکه‌های اجتماعی

سوالات متداول بلفاروپلاستی

❓در زیر به بخشی از سوالات متداولی که بیماران قبل و بعد از عمل بلفاروپلاستی از پزشک می‌پرسند، پاسخ داده ایم.

کلام آخر

بلفاروپلاستی باعث می‌شود که چربی‌های اضافی که در اطراف پلک وجود دارد، برداشته شود و چربی‌ها و چروک‌هایی که در اطراف چشم وجود دارد از بین ‌برود‌؛ که باعث ایجاد توان و نشاط پوست می‌شود. با انجام دادن این عمل می‌توان افتادگی پلک و مژه را درمان کرد. همچین برای افرادی که شیار پلک بالای آن‌ها به‌ درستی ایجاد نشده این روش می‌تواند بهترین گزینه باشد. اما برای رسیدن به نتیجه مطلوب بهتر است که پزشکی انتخاب شود، که مهارت بسیار بالایی در این زمینه داشته باشد.
دکتر وحید بیگی یکی از پزشکان و متخصصانی است که در این زمینه با مهارت و دقت بالا عمل بلفاروپلاستی را برای بیماران انجام می‌دهد.

دکتر وحید بیگی

دکتر وحید بیگی

۸ سال تجربه کاری به عنوان چشم پزشک
با رکورد بیش از دو هزار و پانصد جراحی چشمی در سال شامل آب مروارید ،آب سیاه،انحراف ،مجرای اشکی ،بلفاروپلاستی پلک فوقانی و تحتانی ،لیفت اندوسکوپیک پیشانی و شقیقه

10 Responses
 1. سپاس از اطلاعاتی که در اختیارمون گذاشتید…… من تصمیم به عمل بلفاروپلاستی دارم ولی از جا و رد بخیه بعد از عمل میترسم واقعا

  1. با سلام دوست عزیز.
   با توجه به شرایط بیمار بله می توان در یک جلسه دو الی سه ساعته انجام داد.

  1. دوست عزیز دوره نقاهت بلفاروپلاستی ۱۴ روز می باشد و شما باید حداقل یک هفته در منزل استراحت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست محتوا
نمونه‌کار‌های بیشتر...